TATTU R-line 3S1P 11.1V 650mAh 95C Lipo Battery with XT30 Plug
| Gyártó: |
|
| Cikkszám: | TA-RL-95C-650-3S1P |
| Kívánságlistára teszem | |
| Tattu R-Line 3S 650mAh 11.1V 95C Lipo Battery is suitable for multirotor FPV from size 100 to 180. | |
Leírás
Tattu R-Line 650mAh 11.1V 95C 3S1P Lipo Battery has full capacity and discharge rate. It is a high discharge rate FPV racing lipo battery. The 95C gives you enough power under load. It is very compact in size and very light in weight. Works perfectly with your Multirotor FPV from size 100 to 180.
Paraméterek
| Kapacitás | 650mAh |
| Akkumulátor merítési sebesség | 95 C |
| Cellaszám | 3 S |
| Méretek (Hosszúság * szélesség * magasság) | 60 x 31 x 19 mm |
| Súly | 60 g |
| Egyenáramú csatlakozó | ![]() |
| Capacity | 650mAh |
| Configuration | 3S1P / 11.1V |
| Discharge Rate | 95C |
| Max Burst discharge Rate | 190C |
| Net Weight(±10g) | 60g |
| Dimensions(±5) | 60*31*19mm |
| Charge Plug | JST-PHR |
Csomag tartalma
1 x LiPo battery
Vélemények
Írja meg véleményét!
2022. 04. 27.
Igazolt vásárlás
Szuper jó aksi,nem gondoltam volna hogy különböző márkájú akku ugyan olyan értékkel más lehet!!!
Super good battery, I didn't think that different brands of batteries could be different with the same value !!!
Super good battery, I didn't think that different brands of batteries could be different with the same value !!!
2022. 02. 05.
Igazolt vásárlás
2022. 01. 31.
Igazolt vásárlás
Kitűnő termék!
Excellent product!
Excellent product!
2020. 12. 27.
Igazolt vásárlás
Tökéletes jó minőség.
